7 lipca odbył się Rodzinny Rajd Rowerowy Wokół Gminy Strawczyn. Uczestnicy pokonali ponad 30 kilometrów na dwóch kółkach. Najmłodszy uczestnik wydarzenia miał zaledwie 3 lata.

W niedzielę o godzinie 10.00 pod Centrum Sportowo-Rekreacyjnym OLIMPIC w Strawczyku stanęło stoisko partnera rajdu, firmy Decathlon. Uczestnicy wydarzenia mogli nieodpłatnie skorzystać z serwisu rowerowego. – Amatorzy kolarstwa mieli do pokonania ponad 30 kilometrów trasy o różnych przewyższeniach, dlatego odpowiednie przygotowanie sprzętu było niezbędne – mówi Tadeusz Tkaczyk, wójt gminy Strawczyn. – O serwis rowerowy zadbała firma partnerująca nam w organizacji wydarzenia i spisała się na medal. Wszyscy cało i zdrowo pokonali całą trasę i bezpiecznie dotarli do mety – dodaje wójt.

O godzinie 11.00 ponad trzydziestu ochotników wyruszyło ze Strawczynka i skierowało się w stronę Strawczyna. – Jechaliśmy przepiękną widokowo trasą. Ze Strawczynka skierowaliśmy się w stronę Strawczyna, potem Rudy Strawczyńskiej, Kuźniaków, Huciska, Niedźwiedzia i Oblęgora, gdzie zrobiliśmy przerwę na kawę, herbatę i coś słodkiego – informuje Dorota Surma z Samorządowego Centrum Kultury i Sportu w Strawczynie. – Pogoda dopisywała, wyruszyliśmy więc dalej kierunku Oblęgorka, a potem przez Chełmce, Promnik i Strawczyn dojechaliśmy do Strawczynka, gdzie znajdowała się meta naszego rajdu – dodaje Dorota Surma.

Na słowa uznania zasługuje trzyletni Jaś Wawrzeńczyk, którzy był najmłodszym uczestnikiem rajdu. Ponad trzydziestokilometrową trasę pokonał z rodzicami i siedmioletnim bratem. – Jaś już drugi raz wziął udział w rajdzie i spisał się wyśmienicie – zapewnia Dorota Surma.

Zwieńczeniem Rodzinnego Rajdu Rowerowego Wokół Gminy Strawczyn było wspólne biesiadowanie uczestników przy ognisku, któremu towarzyszyły miłe rozmowy i wymiana doświadczeń.

Organizatorem wydarzenia było Samorządowe Centrum Kultury i Sportu w Strawczynie.