W dniach 28-29 maja do Zespołu Placówek Oświatowych w Strawczynie przyjedzie bus pełen eksperymentów. Wizyta to nie tylko ciekawe eksponaty, ale przede wszystkim propagowanie idei nauki poprzez doświadczanie.

Naukobus to dwadzieścia mobilnych, interaktywnych eksponatów i doświadczeni edukatorzy. – Wizyta w gminie Strawczyn potrwa dwa dni – informuje Tadeusz Tkaczyk, wójt gminy Strawczyn. – W tym czasie eksponaty będą rozstawione w Zespole Placówek Oświatowych w Strawczynie. Ich działanie objaśnią wykwalifikowani edukatorzy z warszawskiego Centrum Nauki Kopernik. Uczniowie będą mogli przeprowadzać samodzielne eksperymenty z zakresu fizyki, biologii, czy matematyki. To doskonała forma nauki przez zabawę – dodaje Renata Janik, doradca wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Interaktywna wystawa „Eksperymentuj” zapozna uczniów gminy Strawczyn z tajnikami ludzkiego organizmu, pokaże jak wykorzystać matematykę w praktyce i da możliwość przeprowadzenia szeregu doświadczeń z zakresu fizyki. Nie będą to standardowe lekcje, w jakich uczniowie uczestniczą na co dzień, a pasjonująca podróż w świat nauki poprzez eksperymenty. Samodzielne doświadczanie, to świetna metoda poznawania środowiska i nieoceniony trening dla mózgu.

Wystawa zawita do gminy Strawczyn dzięki wsparciu Renaty Janik – doradcy wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Tadeusza Tkaczyka – wójta gminy Strawczyn oraz inicjatywie Damiana Gada – prezesa Stowarzyszenia IRS. Ekspozycję będzie dostępna w sali gimnastycznej Zespołu Placówek Oświatowych w Strawczynie. 28 maja, w poniedziałek, można ją odwiedzać w godzinach od 10:00 do 18:00. 29 maja, we wtorek, dostępna będzie w godzinach od 8:00 do 14:00. Wstęp jest bezpłatny. – Serdecznie zapraszamy zarówno dzieci, jak i dorosłych do zdobywania wiedzy poprzez doświadczanie – zachęca Renata Janik.

Wizyta objazdowej wystawy realizowana jest w ramach działania „Naukobus”, które finansowane jest w ramach wspólnego Programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą „Nauka dla Ciebie”. Program „Nauka dla Ciebie” finansowany jest w ramach dotacji Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.